Проект “Робочий день судді”. Голова Вінницького апеляційного адміністративного суду Віталій Кузьмишин. 19.04.2016 р.

Доброго дня! Я радий вітати усіх з вівторком!

Сьогодні День народження у моєї доньки Анастасії, їй сьогодні 19. Вранці, вітаючи її, бажаю, аби вона своє життя жила гідно та з любов’ю до людей…

Переконаний, що кожен новий день варто розцінювати як подарунок долі, відтак, в тому числі, і робочі дні я проводжу активно, намагаючись удосконалити себе і те, чим займаюсь.

Ранок, вже традиційно, я розпочав із вивчення вхідної кореспонденції. Листи, що надходять до Вінницького апеляційного адміністративного суду, змістовно абсолютно різні: звернення громадян та юридичних осіб, службова документація, відомості щодо статистичних даних судів округу.

Поясню, що узагальнення та аналіз судової практики та статистики у ВААС здійснюється на постійній основі для формування єдиної правової позиції у різних сферах адміністративного судочинства та надання подальших методичних роз’яснень судам першої інстанції.

Так, на першу половину дня запланував зустріч з начальником відділу узагальнення судової практики та аналітично-статистичної роботи Тетяною Мельник, яка, навіть перебуваючи у відпустці, продовжує приймати участь у робочому процесі. Обговорення стосувалось чергового заходу, який плануємо провести вже в травні на базі Вінницького апеляційного адміністративного суду. Тематика круглого столу «Судова практика: вплив на суддівську кар’єру».

Масив судових рішень, які накопичуються в процесі діяльності судів, перетворюється на судову практику. Фактично судова практика поступово визнається джерелом права, а якість судових рішень демонструє реальні результати суддівської діяльності. Питання єдності судової практики стоїть досить гостро, адже її сталість та зрозумілість є основою суспільної довіри до судової гілки влади. Актуальність питання стане приводом для фахової зустрічі.

Про організаційні деталі проведення заходу доповіла начальник відділу організаційно-методичної роботи та контролю Ірина Бакута, оскільки обов’язок забезпечення організації проведення круглих столів, семінарів та конференцій у Вінницькому апеляційному адміністративному суді покладено на очолюваний нею відділ.

Далі провів робочі зустрічі зі своїми заступниками – Жанною Мельник-Томенко та Віктором Гонтаруком. Обговорили коло робочих моментів, що стосуються діяльності структурних підрозділів, які куруються згідно з розподілом повноважень між головою та заступниками голови суду.

Вирішивши низку нагальних адміністративних питань, я розпочинаю виконувати безпосередні обов’язки судді, адже голова суду в першу чергу суддя, а вже потім судовий адміністратор.

Постійний потік нових адміністративних справ, які надходять до суду та розподіляються в автоматизованому порядку на відповідного суддю, потребує оперативного опрацювання. Разом із моїм помічником Антоніною Пачевською працюємо у вказаному напрямку. Повне та об’єктивне дослідження матеріалів адміністративної справи на стадії відкриття апеляційного провадження є запорукою ефективного вирішення судового спору.

Так робочий день добігає кінця, цього разу я завершую його словами Горація: «Життя нічого не дає без праці».

Гарного вечора! До зустрічі завтра!

Теги: