Інформація про надходження та розгляд справ, пов’язаних з першими виборами депутатів сільських, селищних та міської рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних та міського голів 29 квітня 2018 р. у Чернівецькій області

№ справи Позивач Відповідач Предмет позову Рішення суду першої інстанції Рішення суду апеляційної інстанції
824/258/18-а Заставнівська районна організація політична партія “Об’єднання “Самопоміч” Заставнівська районна виборча комісія Заставнівського району Чернівецької області визнання протиправними дій

 

Постановою Чернівецького окружного адміністративного суду від 20 березня 2018 року у задоволені адміністративного позову відмовлено.

 

Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 24 березня 2018 року рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 20 березня 2018 року скасовано. Прийнято нову постанову, якою адміністративний позов задоволено. Визнано протиправними дії Заставнівської районної виборчої комісії Заставнівського району Чернівецької області щодо проведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу Заставнівської міської виборчої комісії та скасовано рішення Заставнівської районної виборчої комісії Заставнівського району Чернівецької області №1 від 15 грудня 2018 року.

Зобов’язано Заставнівську районну виборчу комісію Заставнівського району Чернівецької області повторно провести жеребкування щодо включення кандидатур до складу Заставнівської міської виборчої комісії та сформувати склад Заставнівської міської виборчої комісії відповідно до ст. 22 Закону України “Про місцеві вибори”.

824/314/18-а Радиш Василь Йосипович та Заставнівська районна політична організація “Об’єднання “Самопоміч” Заставнівська міська виборча комісія визнання протиправною та скасування постанови №2 від 05.04.2018 Заставнівської міської виборчої комісії Заставнівського району Чернівецької області, в частині реєстрації кандидатів у депутати, включених до виборчого списку, висунутого Заставнівською районною організацією Політичної партії “Громадсько-політичний Рух Валентина Наливайченка “Справедливість”, а також в частині реєстрації кандидатами у депутати Гольцова Леоніда Петровича, Гайдей Лідії Іванівни, Лисого Василя Теофіловича, Кіцана Віталія Васильовича, Дупешко-Джус Юлії Іванівни, Джус Василя Богдановича та  зобов’язання Заставнівську міську виборчу комісію Заставнівського району Чернівецької області прийняти рішення про відмову у реєстрації зазначених кандидатів у депутати Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 13 квітня 2018 року відмовлено у задоволенні позовних вимог. Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 17.04.2018 рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 13 квітня 2018 скасовано. Ухвалено нову постанову, якою адміністративні позови задоволено повністю. Визнано протиправною та скасовано постанову №2 від 05.04.2018 року Заставнівської міської виборчої комісії Заставнівського району Чернівецької області, в частині реєстрації кандидатів у депутати, включених до виборчого списку, висунутого Заставнівською районною організацією Політичної партії “Громадсько-політичний Рух Валентина Наливайченка “Справедливість”, а також в частині реєстрації кандидатами у депутати Гольцова Леоніда Петровича, Гайдей Лідії Іванівни, Лисого Василя Теофіловича, Кіцана Віталія Васильовича, Дупешко-Джус Юлії Іванівни, Джус Василя Богдановича. Зобов’язано Заставнівську міську виборчу комісію Заставнівського району Чернівецької області прийняти рішення про відмову у реєстрації кандидатів у депутати включених до виборчого списку, висунутих Заставнівською районною організацією Політичної партії “Громадсько-політичний Рух Валентина Наливайченка “Справедливість”, а також Гольцова Леоніда Петровича, Гайдей Лідії Іванівни, Лисого Василя Теофіловича, Кіцана Віталія Васильовича, Дупешко-Джус Юлію Іванівну, Джус Василя Богдановича.
824/331/18-а Молдован Василь Миколайович Заставнівська міська виборча комісія Заставнівського району Чернівецької області визнання протиправним та скасування рішення в частині реєстрації Молдована В.М., як кандидата у депутати, висунутого Заставнівською районною організацією партії “Блок Петра Порошенко “Солідарність”, на основі його заяви про відмову балотуватись та визнання  протиправним та скасування рішення в частині виключення Молдована В.М. з кандидатів на посаду Заставнівського міського голови Заставнівського району Чернівецької області, які відбудуться 29.04.2018  зобов’язання зареєструвати Молдована В.М. кандидатом на посаду Заставнівського міського голови Заставнівського району Чернівецької області, які відбудуться 29.04.2018. Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 15.04.2018 позов задоволено частково: визнано протиправним та скасовано рішення Заставнівської міської виборчої комісії Заставнівського району Чернівецької області №3 від 10.04.2018 року “Про виключення Молдована В.М. з кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Заставнівської міської ради, а також виключення з кандидатів на посаду Заставнівського міського голови Заставнівського району Чернівецької області, які відбудуться 29.04.2018”; зобов’язано Заставнівську міську виборчу комісію розглянути заяву Молдована В.М. про скасування його реєстрації як кандидата в депутати Заставнівської міської ради від політичної партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”, що була подана до Заставнівської міської виборчої комісії 05.04.2018; в решті позову відмовлено. Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 19.04.2018 апеляційну скаргу Радиша Василя Йосиповича залишено без задоволення, а рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 15.04.2018 – без змін.