Юридична Газета: ВААС онлайн: трансляції судових засідань

Відкритість органів державної влади та громадських організацій забезпечується шляхом поширення інформації про діяльність самих органів і організацій у засобах масової інформації та за допомогою інших форм повідомлення населення, забезпечення доступу громадян до участі в їхній діяльності.

Судові рішення, інформація щодо справ, які розглядаються судом, та судові засідання є відкритими, крім випадків, установлених законом.

Так, Вінницький апеляційний адміністративний суд впровадив практику трансляції судових засідань онлайн – для того, щоб більше людей могли спостерігати за повним ходом судового процесу в реальному часі.

Як зазначають у ВААС, наявність відеокамери у залах судових засідань не бентежить ані суддів, ані учасників судового процесу. Єдине, що змінилося із впровадженням нововведення, – необхідно більше уваги приділяти зовнішньому вигляду, оскільки естетика в роботі теж важлива. Згідно з бажанням однієї зі сторін, трансляція засідання може бути заборонена; тоді на сайті розміщується повідомлення “Онлайн-трансляція тимчасово не здійснюється”.

Веб-трансляції з залів судових засідань та холу ВААС можна переглянути на офіційному сайті суду. Також з метою здійснення онлайн-трансляції судових засідань у справах, які мають значний суспільний інтерес, на веб-сторінці суду веб-порталу “Судова влада України” було створено механізм оприлюднення анонсу та розміщення онлайн-трансляцій у вигляді банерів з посиланням на офіційний канал у Youtube “Судова влада України”.

Усі проведені онлайн-трансляції суспільно-значимих справ можна переглянути на офіційному каналі на Youtube “Судова влада України”. Оновлення доступні також на сайтах судів.

Джерело: Юридична Газета

Теги: