Як не залишитися за «бортом» реформи та бути готовими до змін

Президент України 22 листопада 2017 року дав старт реформуванню процесуального законодавства, підписавши Закон «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

Дуже важливими, навіть, так би мовити, революційними  змінами є впровадження системи електронного судочинства на всіх стадіях процесу і перехід до Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, створення можливості дистанційної участі в судовому процесі, подання різних документів, ознайомлення із справою. Сьогодні це не данина моді, а вимога часу.

Вказана система забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу на їхні офіційні електронні адреси, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України та Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти, державні органи та органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов’язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.

Особам, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, суд вручає будь-якідокументи у справах, у яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом направлення їх на офіційні електронні адреси таких осіб, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.

Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, подають процесуальні та інші документи, письмові та електронні докази, вчиняють інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис», якщо інше не визначено Кодексом адміністративного судочинства України.

Варто відмітити те, що Електронний суд надає можливість ознайомитися з матеріалами справи без необхідності відвідування суду, а також подати процесуальні документи і докази в електронному вигляді.

У той же час, Кодексом адміністративного судочинства України встановлено те, що учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Таким чином, сторони зможуть брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції не лише із залу суду, але й з будь-якогозручного місця, якщо людина зареєстрована в судовій електронній системі та має електронний цифровий підпис.

Тож щоб не залишатись осторонь судової реформи, Вінницький апеляційний адміністративний суд рекомендує.

  1. Зареєструвати офіційну електронну адресу;
  2. Отримати електронний цифровий підпис;
  3. Налаштувати якісну мережу Internet.

Варто зауважити, що працівники Вінницького апеляційного адміністративного суду завжди на крок попереду інновацій. Тож, поки чекаємо на затвердження Вищою радою правосуддя Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, Ви вже можете скористатися інтернет-послугами за допомогою офіційного веб-сайту Вінницького апеляційного адміністративного суду, зокрема такими, як «Електронна доступність», направлення документів до суду на офіційну електронну адресу, отримання копії судового рішення на електронну пошту тощо. Скористатись цими та іншими послугами можна за посиланням: http://www.vaas.gov.ua/service/ .

ВААС завжди працює для Вас

За інформацією відділу забезпечення судового процесу

Теги: