ВінницяОк: “У ВААС запроваджено пілотний проект «Електронний суд»”

Із 1 квітня розпочався новий етап у процесуальній діяльності Вінницького апеляційного адміністративного суду та ще шести судів України. Саме з цієї дати запрацював пілотний проект «Електронний суд».

Мета програми – налагодження процесу оперативного обміну інформацією в електронному вигляді між судовими установами та учасниками судового процесу задля забезпечення належного відправлення правосуддя в Україні. Простіше кажучи, ця система покликана спростити спілкування між сторонами процесу та судовими інстанціями.

“Поки що проект пілотний, запроваджується поетапно, але впевнено і поступово набирає популярності серед учасників процесу, які швидко відчують переваги такого обміну інформацією. Тривалий час наш суд з метою експерименту напрацьовував певні алгоритми електронного судочинства, які відповідали суспільним запитам осіб, які брали участь у справах, та поступово впроваджував їх у своїй діяльності. Це були онлайн трансляції судових засідань, електронна доступність, формування  електронної справи, sms-повідомлення для учасників процесу про розгляд справ, Skype-послуги, розгляд справ у режимі відеоконференцзв’язку, онлайн-реєстрація учасників судового процесу. Наразі вони успішно діють у судовій системі, а деякі –  закріплені на законодавчому рівні.      Я неодноразово наголошував на необхідності створення персональних  кабінетів. І сьогодні  електронний кабінет  стає реальністю у Вінницькому апеляційному адміністративному суді, що дає ще більше можливостей учасникам процесу. Від його ефективної роботи виграють всі: і держава, і сторони процесу, оскільки Держава значно заощадить бюджетні кошти, а сторони у справі отримають доступність, відкритість, оперативність та оптимізацію робочого часу,”зазначає голова суду Віталій Кузьмишин.

Джерело: “Вінниця Ок” 

Теги: