ВААС вкотре доводить: людина, її життя і здоровя, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою цінністю

У разі встановлення Держслужбою з надзвичайних ситуацій порушень законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, адміністративний суд за зверненням цього органу застосовує заходи реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємства, або окремих його виробництв, дільниць, агрегатів, будівель чи приміщень до повного усунення таких порушень.

Так у справі № 802/3923/15-а Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області звернулось до суду з вимогами про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення експлуатації будівель на території автотранспортного цеху цукрового заводу ТОВ «Агрокомплекс «Зелена долина» шляхом відключення від джерел електроживлення, накладання печаток на розподільчі електрощити та вхідні двері будівлі до повного усунення порушень у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Обґрунтовуючи необхідність застосування таких заходів реагування, позивач послався на численні порушення товариством з обмеженою відповідальністю «Агрокомплекс «Зелена долина» вимог законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, контролю за діяльністю аварійно-рятувальних служб, що були виявлені в результаті перевірки останнього та зафіксовані у акті перевірки та у приписі про усунення порушень, який складався з 30-ти пунктів.

Отже, за наслідками перевірки, контролюючий орган вказав на необхідність оперативного та превентивного впливу на порушника з метою усунення загрози життю та здоров`ю людей.

Під загрозою життю та здоров`ю людей розуміється виникнення умов, за якими подальше продовження господарської діяльності, виконання робіт або експлуатація об`єкта, машин і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди громадянам, в тому числі, може призвести до смертельних наслідків.

У цій справі адміністративні суди всіх трьох інстанцій дійшли єдиного висновку про обґрунтованість доводів органу виконавчої влади, на який покладено обов’язок державного нагляду у сфері техногенної та пожежної безпеки, щодо повного зупинення експлуатації будівель на території автотранспортного цеху товариства, а оскільки виявлені порушення у сфері пожежної безпеки на підприємстві не усунуті в повній мірі, тому не можуть взятися судами до уваги.

Водночас в силу ч. 12, 13 ст. 183-2 КАС України особа має право подати заяву про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), застосованих судом за результатами розгляду справи, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування таких заходів.

Детальніше зі змістом рішення Вінницького апеляційного адміністративного суду Ви можете ознайомитись у Єдиному державному реєстрі судових рішень за № 802/3923/15.

 

 

 

Теги: