Творити добро легко!

ВААС і раніше приділяв чимало уваги правовому вихованню дітей та молоді: ведення просвітницької роботи у формі круглих столів, конкурсів, дебатів, екскурсій у стінах суду вже стало гарною традицією. Намагаємося не забувати й про діток-сиріт: кілька разів на рік спільними зусиллями організовуємо благодійну підтримку дитячим будинкам. Сьогодні ж мали змогу допомогти знедоленим дітям й у їх інтелектуальному зростанні та розширити їх світогляд й уявлення про судову систему, суд, суддю. Так, до Вінницького апеляційного адміністративного суду завітали вихованці Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей в рамках соціального проекту «День доброти».

1

Під час заходу дітки переглянули пізнавальне відео з програми «Ким я буду», у якому розкривається суть професії судді, прослухали розповідь про те, чим займається суд, та відвідали судове засідання у реальній судовій справі. Варто зауважити, що дітки активно цікавились інноваційними технологіями, які запроваджені в суді.

13

Крім того, вихованців центру у стінах свого кабінету прийняла суддя Вінницького апеляційного адміністративного суду Тетяна Сапальова, яка показала суддівський кабінет, місце, де вона вивчає справи та готується до судового засідання, а також відповіла на запитання стосовно вимог до судді та віку, коли ним можна стати.

Після цікавої зустрічі дітей очікувала інтерактивна гра, під час якої малеча змогла відчути себе у ролі справжніх учасників судового процесу. Шляхом жеребкування кожна дитина обрала для себе роль, яку повинна була виконувати. До уваги діток була представлена ситуація спору, яку їм потрібно було вирішити. Усі отримали ігрові посвідчення кожного учасника процесу, а ті, хто були у ролях суддів, – виготовлений власноруч нагрудний знак судді.

15

16

19

21

27

31

«Вважаю, що у суспільстві, яке стає усе більш капіталізованим, будь-який прояв уваги один до одного, не кажучи вже про увагу до найменших, ще беззахисних громадян, є особливо важливим. Коли Діана Подолянчук внесла ініціативу щодо зустрічі дітей із суддями та працівниками суду, ВААС, звичайно ж, відгукнувся на таку чудову пропозицію. У розвиненій державі кожен громадянин повинен розумітись на роботі тих установ, які в ній існують. Звичайно, що ми довго готувались до цієї зустрічі, оскільки це діти, і їм потрібно пояснювати, що таке суд і як відбуваються судові процеси у доступній для них формі. Тому ми запозичили міжнародну практику, яка показує, що такі заходи проводяться ще з дитячих садочків, де діти граються у суд. Вважаю, що такі заходи є надзвичайно актуальними, адже кожна людина повинна розуміти призначення суду в державі, знати, хто тут працює, і розуміти, що це звичайні люди, як і лікарі, вчителі, правоохоронці тощо. Чуйність та турбота, подарована цим дітям сьогодні, згадуватиметься ними ще впродовж багатьох років, не просто років життя, як у дорослих, а більш цінного періоду – років їхнього особистісного становлення. Враження, які ми сьогодні закладаємо у їхні серця, знання та уявлення, що вони мають змогу отримати, вже завтра стануть підґрунтям, основою свідомості повноцінного громадянина нашої держави. Хочеться сподіватись, що нам сьогодні вдалося закласти у дитячі душі віру у справедливий суд та сильну державу!..» – зазначив під час інтерв’ю голова ВААС Віталій Кузьмишин.

5

35

33

Переглянути усі фото

Теги: