Судді Вінницького апеляційного адміністративного суду взяли участь у круглому столі з обговорення робочого проекту Кодексу суддівської етики

Реалізація права кожного на судовий захист на основі принципу верховенства права, звершення правосуддя від імені держави України виключно на підставі Конституції та закону висовують високі вимоги до моральності кожного судді.

Усвідомлюючи значимість своєї місії, з метою зміцнення та підтримки віри суспільства у справедливий суд, довіри до судової гілки влади, судді України вважають, що зобов’язані демонструвати і просувати високі стандарти поведінки, а тому добровільно беруть на себе більш істотні обмеження, пов’язані із дотриманням етичних норм у поведінці як під час відправлення правосуддя так і в повсякденному житті.

У розрізі вищезазначеного  31 серпня 2012 року у м. Чернігові за підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Україна: справедливе правосуддя» та Ради суддів України проведено круглий  стіл з обговорення  робочого проекту Кодексу суддівської етики.

У заході взяли участь судді Чернігівської, Житомирської, Вінницької, Київської областей, м.Києва та представники Ради суддів України. Вінницький апеляційний адміністративний суд на круглому столі  представляли судді Тетяна Драчук та Дмитро Совгира.

Під час даної робочої зустрічі учасники ознайомилися з обсягом етичних принципів і змістом проекту Кодексу суддівської етики, підготовленого Експертною групою при Раді суддів України, та висловили свої пропозиції щодо його вдосконалення, у тому числі на предмет відповідності стандартам ООН і Ради Європи.

Окрім того, присутні на засіданні круглого столу  мали можливість взяти участь в обговорені найбільш актуальних та дискусійних положень проекту Кодексу з урахуванням результатів попередніх обговорень, а саме:

–    визначення понять «об’єктивності та неупередженості», їх співвідношення;
–    доброчесність та добропорядність судді;
–    презумпція обізнаності судді про матеріальні інтереси членів своєї сім’ї;
–    комерційна діяльність та фінансові інтереси судді: де межа;
–    поведінка судді у стосунках зі ЗМІ та прийнятність присутності в соціальних мережах.

Усі пропозиції та зауваження були взяті до уваги та передані на доопрацювання  до Експертної групи при Раді суддів України. Надалі рішення щодо прийняття Кодексу етики для суддів буде прийняте на з’їзді  суддів України.

Теги: