Сторіччя святкує адміністративна юстиція на Вінниччині

Сторіччя святкує адміністративна юстиція на Вінниччині. Для нашого суду це знаково, адже саме у приміщенні 7 апеляційного адміністративного суду відбулось започаткування адміністративного судочинства в Україні.

Рівно 100 років тому, 2 лютого 1919 року, Вінниця стала тимчасовою столицею Української Народної Республіки.

Саме в цей день Директорія – найвищий орган державної влади, переїхав у місто, у якому цілий місяць засідали урядові інституції, обговорювались та ухвалювались доленосні рішення.

Для 7 апеляційного адміністративного суду ця подія є особливо знаковою, адже саме у приміщенні колишнього готелю “Савой”, де зараз розміщено наш суд, перебували керівники українського уряду. Вибір осередку влади був очевидним, адже це була наймодерновіша на той час будівля.

Державотворення відбувалось там дуже активно. Щодня проходили наради, приймались посли найвищих рівнів, підписувались важливі документи.

Так, 10 лютого 1919 року робочий кабінет у «Савої» отримав новий міністр юстиції та заступник Голови Ради Народних Міністрів Дмитро Маркович – відомий юрист, письменник та активіст кооперативного руху.

Він активно приступив до законотворчої діяльності та впорядкування правових засад громадянського суспільства. Ним було прийнято ряд законів, зокрема про утворення Найвищого суду УНР, що складався з трьох департаментів: адміністративного, цивільного та карного, голови яких підпорядковувались Найвищому судді.

Зараз про ті знакові події в історії нашої країни і Вінниці зокрема нагадує пам’ятна табличка, поряд з якою з’явилась ще одна  – 7 апеляційний адміністративний суд. Для вкрай важливої будівлі нашого міста розпочався новий етап життя, і тепер ми стаємо частиною її історії.

І наш суд тут також неспроста, для 7 апеляційного адміністративного суду, безперечно, є символічним той факт, що через 100-ліття саме у цьому приміщенні продовжується розвиток адміністративної юстиції вже з нашою участю.

 

Теги: