Проект “Робочий день судді”. Голова Вінницького апеляційного адміністративного суду Віталій Кузьмишин. 22.04.2016 р.

Радий вітати усіх читачів!

Буду відвертим, мені і приємно розпочинати свою розповідь, і водночас сумно. Рубрика «Робочий день судді» добігає завершення, і я її заключний учасник.

Сьогодні п’ятниця. І не зважаючи на те, що це останній робочий день тижня, темп роботи не збавляю.

 

 

На ранковий час у мене був запланований візит до Донецького національного університету, оскільки отримав напередодні запрошення відкрити всеукраїнську науково-практичну конференцію на тему: «Конституційні засади перетворення і правозастосування: стан та перспективи розвитку». Даний захід присвячений 25-річчю проголошення незалежності України та 20-річчю прийняття Конституції України. Провідні науковці та практикуючі юристи зібрались за круглим столом, щоб обговорити проблемні питання, які виникають у різних галузях права. 25 років – це чверть віку незалежності, становлення держави, й звичайний еволюційний шлях розвитку людини, а поряд – і правового врегулювання потреб суспільства. Останнє лягає на плечі правників: щоденною турботою науковців є розвиток науки, законодавців – законів, а практикуючих юристів – їх належне застосування. «Насьогодні найактуальнішим завданням є виховання Українця! Здатного засновувати, формувати, реалізовувати… Адже людина створює, і руйнує теж людина. Тому найкраща інвестиція – це інвестиція знань в молодих людей, які вже завтра будуть творити і розвивати нашу країну», – зазначив я, вітаючи присутніх науковців та педагогів. Переконаний у важливості та необхідності таких заходів, адже саме спільними зусиллями науковців і практиків можна досягнути європейського рівня правотворення і правозастосування.

Хочу також зазначити, що для команди апарату Вінницького апеляційного адміністративного суду сьогодні також важливий день. На базі ВААС проходила підготовка працівників апаратів окружних та апеляційних судів на тему: «Особливості функціонування комп’ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду». Семінар організувала Національна школа суддів України із залученням провідних спеціалістів у галузі програмного забезпечення інформаційних судових систем. Не можу не закцентувати увагу на тому, що навчання такого формату відбуваються вперше на теренах України. Приємно, що початок їх стартував у стінах саме нашого суду.

Перша половина дня сплинула надзвичайно швидко. Переглянувши сформований вчора план послідовності виконання завдань, повертаюсь до їх реалізації.

Повернувшись на робоче місце, поспілкувався з начальниками структурних підрозділів ВААС. Одним з питань жвавого обговорення стало щорічне весняне прибирання приміщення та прибудинкової території суду напередодні Великодня. Внутрішнє, зовнішнє, «зелене» (висадження квітів та дерев) прибирання завжди символізує оновлення, сприяє покращенню умов праці і комфорту перебування відвідувачів у суді.

Що ж повернемося до моїх службових обов’язків судді.

Належному процесуальному руху адміністративних справ доводиться приділяти чимало часу: слід визначитись із необхідністю відкриття апеляційних проваджень, що надійшли, призначити справи до судового розгляду, а тексти підготованих ухвал та постанов надіслати до Єдиного реєстру судових рішень, тощо.

Завершую п’ятницю підбиттям підсумків процесуальної діяльності суддів Вінницького апеляційного адміністративного суду шляхом вивчення інформації про перегляд рішень ВААС в касаційному порядку.

На цьому у мене все. Тож буду з Вами прощатись. Надіюсь, що новини рубрики «Робочий день судді» в цілому і мої розповіді, зокрема, були для вас цікавими та пізнавальними, й дали можливість переконатись у тому, що судді звичайні люди «незвичайної професії», а будні суддівського корпусу ВААС такі ж робочі, як і у вас, дорогі друзі.

На завершення вітаю усіх з Вербною неділею! Бажаю не забувати про головне – любов до близьких та вміння прощати. Нехай це свято очистить наші душі і серця, відкривши їх для всього кращого!

До зустрічі у нових проектах!

Теги: