Проект “Робочий день судді”. Голова Вінницького апеляційного адміністративного суду Віталій Кузьмишин. 21.04.2016 р.

Мої вітання читачам!

Сьогодні я, як голова Вінницького апеляційного адміністративного суду, продовжуватиму спілкуватись з Вами на тему мої робочих буднів.

Щочетверга головую в судовій колегії під час розгляду апеляційних скарг у адміністративних справах, що перебувають у моєму провадженні.

До складу моєї постійної колегії входять судді Вінницького апеляційного адміністративного суду Олександр Боровицький та Олег Сушко.

 

 

У ранковий час ми з колегами обговорили зміст апеляційних скарг та суть вимог, що викладені у них. Разом обмірковували норми законодавства, які використовуватимемо при прийнятті рішень й додатково проаналізували судову практику у вирішенні подібних спорів.

У призначений учасникам судового процесу час – ми у залі судових засідань.

 

 

Механізм судового процесу має бути спрямований на прискорення та якість розгляду справи. ВААС, як суд апеляційної інстанції, переглядає судові рішення, які прийняті судами трьох областей. Тому зали судових засідань у ВААС облаштовано веб-зв’язком, який дозволяє зменшити витрати та зблизити сторони, що територіально віддалені від суду апеляційної інстанції. Судові процеси за участю учасників із інших областей здебільшого проводяться у форматі відео-конференції. Сьогоднішнє засідання у справі щодо компенсації втрати частини доходу посадовій особі за участю сторін з міста Хмельницького не стало винятком. На черзі розгляд адміністративного спору за позовом мешканців будинку до Державної архітектурно-будівельної інспекції, апелює власник об’єкту реконструкції, а водночас, – третя сторона, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору. При розгляді останньої справи у постійному складі колегії відбувається заміна одного її члена, що передбачено вимогами процесуального законодавства. Так, Олександр Боровицький заявив самовідвід, оскільки вже брав участь у вирішенні цієї справи, а повторна його участь у новому її розгляді Кодексом адміністративного судочинства заборонена. Отож до нас приєдналась суддя, Жанна Мельник-Томенко, визначена членом нашої колегії для розгляду конкретної справи системою діловодства в автоматизованому порядку. Пообіді маємо результат: дві апеляційні скарги судом залишено без задоволення з винесенням відповідної ухвали, задоволення ж однієї апеляційної скарги призвело до скасування рішення суду першої інстанції та прийняття нової постанови.

 

 

На черзі підготовка повних текстів судових рішень, адже негайно після судового засідання судом було проголошено лише вступну та резолютивну частини рішень. Працюємо з моїм помічником Антоніною Пачевською, звертаю її увагу на обставини, які мали значення при вирішенні справи по суті, вказую на конкретні докази, якими підтверджуються останні, обговорюємо необхідні норми матеріального та процесуального права, які слід застосувати при написанні рішень. Підготовані помічником проекти рішень вичитуємо разом, знову пропрацьовуємо деякі деталі. Робота кропітка, адже якість судового рішення – не лише обличчя судді, а й основний критерій якості правосуддя.

Кінець робочого дня завершив плануванням наступного, занотувавши основні завдання.

До зустрічі завтра! Бажаю усім гарного вечора у колі близьких для Вас людей!

Теги: