Проект “Робочий день працівника апарату суду”. Заступника керівника апарату. Олександр Кравчук. 05.10.2016р.

Вітаю вас! Сьогодні середина робочого тижня – основний робочий день, тому маю намір ознайомити вас з основними завданнями апарату суду.

Як зазначав один великий художній керівник: «Театральне дійство розпочинається вже з моменту входу до приміщення театру…». У нашому випадку враження про роботу суду у відвідувача починає формуватися з якості роботи працівників відділу надання інформаційних послуг та діловодства суду.

Хоча наша «передова» укомплектована в основному чарівними представницями прекрасної половини нашого колективу, однак вони легко стримують часом навіть занадто велику знервованість та необґрунтований натиск учасників судового процесу. Переконаний, що саме їхній високий професійний рівень, доброзичливість та розуміння ситуації допомагають врівноважити будь-яку проблему.

Впевнений, що читачі, які знайомі з роботою органів судової системи, розуміють, що я маю на увазі, адже, зазвичай, до суду звертаються громадяни, які потребують швидкого вирішення вкрай важливих для них життєвих питань та ще й здебільшого вперше в житті, а все невідоме завжди викликає почуття страху й невпевненості в собі. Тому працівникам цього структурного підрозділу апарату суду щоденно доводиться знижувати градус занепокоєння громадян, проявляючи терпіння, витримку і розуміння. Окрім спілкування з відвідувачами суду, наші працівниці встигають протягом дня переробити цілий ряд завдань, що стосуються паперового та електронного діловодства суду, а ця робота завжди велика за обсягом та водночас термінова.

 

 

Потім вся паперова та електронна кореспонденція, що безпосередньо стосується розгляду справ, передається до відділу забезпечення судового процесу. У нашому випадку це вже суцільна оранжерея, адже цей відділ на 100 відсотків складається з тендітних та привітних дівчат. Вони ж і продовжують спілкування зі сторонами в адміністративних справах, повідомляють про початок судового засідання учасників судового процесу та здійснюють його фіксацію. Ця робота теж потребує неабияких професійних навичок та умінь, адже потрібно контролювати в реальному часі всі технічні пристрої фіксації судового засідання чи слідкувати за процесом проведення розгляду справи в режимі відеоконференції; та ще й розгляд справи може тривати декілька годин, а це все одночасно спричиняє значне емоційне навантаження, оскільки працівники завжди знаходяться під наглядом багатьох людей, які звертаються до судів адміністративної юстиції з великою надією на захист своїх прав і свобод.

Якщо все ж таки ситуація в залах судового засідання чи холі біля них стає занадто емоційною чи напруженою, то наших секретарів судового засідання завжди може підтримати служба судових розпорядників. Хлопці завжди пильно слідкують за підтримкою порядку в нашій будівлі, вміють чемно та професійно роз’яснити вимоги до поведінки громадян у судовій установі, а також проінформувати про наслідки її недотримання. Хоча такого майже не трапляється, оскільки після ввічливого спілкування та роз’яснень працівників Вінницького апеляційного адміністративного суду у відвідувачів, зазвичай, емоції вщухають.

Я із задоволенням ділюся з вами власними фотографіями та фотографіями працівників, перерахованих сьогодні відділів нашого гарного колективу, але на сайті ВААС є можливість щоденно переглядати наш робочий темп життя.

Зокрема, на сайті є послуга «Онлайн-трансляція у ВААС», тому запрошую всіх щодня з 8.30 та до 17.00 скористатися трансляцією з веб-камер, встановлених у холі першого та другого поверхів, а також усіх залів судових засідань, перейшовши за посиланням.

На жаль, онлайн-трансляція із залів судових засідань здійснюється лише після отримання погодження від учасника процесу-фізичної особи, у решті випадків судовий розгляд справ транслюється.

На сьогодні все! Приємного всім вечора!

Теги: