Посадова особа повинна діяти у межах і спосіб, передбачені законодавством

За відсутності відповідним чином зареєстрованого запиту уповноваженого державного органу або звернення фізичної особи-заявника, резолюції безпосереднього керівника та без доступу до актуальної інформації щодо зареєстрованого місця проживання громадян керуючий справами виконавчого комітету міської ради не може видавати довідку про склад сім’ї.

 Обставини справи:  

До адміністративного суду надійшов позов особи, яку, на її думку, було незаконно звільнено із займаної посади заступника керуючого справами, начальника відділу організаційної та кадрової роботи Ладижинської міської ради. Позивач просив поновити його на посаді.

Як з’ясувалось у ході слухання справи, у  2017 році  до Ладижинської міської ради звернулося Головне територіальне управління юстиції у Вінницькій області із запитом про надання інформації про склад сім’ї. Заступником відсутнього на той момент керуючого справами виконавчого комітету передано цей запит до загального відділу та дано доручення вчинити щодо нього усі передбачені інструкціями дії, внаслідок чого було видано довідку про склад сім’ї

Однак, 12 березня 2018 року на ім’я міського голови надійшла заява, у якій повідомлялося про те, що у жовтні 2017 року виконавчим комітетом Ладижинської міської ради на запит заступника начальника відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області була видана довідка про те, що за відповідною адресою зареєстрована одна особа, тоді як відповідно до домової книги за цією адресою зареєстровані та проживають ще інші особи, в тому числі й малолітні. Також заявник стверджував, що ця довідка була сфальсифікована посадовими особами виконавчих органів міської ради та в подальшому використана для незаконного продажу житлового будинку за тією адресою внаслідок чого були порушені права малолітньої особи. Наслідком цієї заяви було прийняття оскаржуваного у судовому порядку рішення про звільнення позивача у зв’язку з порушенням ним Присяги посадової особи органів місцевого самоврядування.

  Позиція адміністративних судів всіх інстанцій:  

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду у задоволенні позову відмовлено повністю. Така ж позиція була висловлена колегією суддів Сьомого апеляційного адміністративного суду.

Під час засідань було встановлено факт протиправних дій посадової особи виконавчого комітету, що підтверджується актом про ведення службового розслідування.

Суди обох інстанцій при прийнятті рішення звернули увагу на те, що рішенням Ладижинської міської ради від 06 травня 2011 року № 176 було затверджено Інструкцію з діловодства в виконавчих органах міської ради та визначено обов’язок працівників, посадових осіб виконавчих органів Ладижинської міської ради неухильно дотримуватись правил цієї інструкції з діловодства в роботі. А 25 січня 2016 року рішенням Ладижинської міської ради N 92 був створений відділ ведення реєстру Ладижинської територіальної громади та затверджено Положення про відділ. Відповідно до положення про відділ він є єдиним виконавчим органом Ладижинської міської ради, який має доступ згідно з чинним законодавством до реєстру територіальної громади та паперових носіїв з інформацією щодо зареєстрованого місця проживання громадян на території Ладижинської міської ради.

Отже, позивач без  зареєстрованого відповідним чином запиту уповноваженого державного органу або звернення фізичної особи – заявника, резолюції безпосереднього керівника, діючи поза межами своїх повноважень, не маючи доступу до актуальної інформації щодо зареєстрованого місця проживання громадян, організував видачу невідомій особі довідки про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні осіб № 741 від 06.10.2017 року як вихідного документа з проставленням кутового штампу виконавчого комітету Ладижинської міської ради, реєстраційного номера з датою та печаткою виконавчого комітету Ладижинської міської ради, яка у зв’язку з виконанням службових обов’язків знаходилась в його розпорядженні чим грубо порушив вимоги ряду нормативно-правових актів, а тому звільнення його з посади є правомірним.

 

Ознайомитись із рішеннями судів можна у Єдиному державному реєстрі судових рішень за № 802/1354/18-а

 

Теги: