Перевірка діяльності суб’єкта господарювання має бути належним чином оформлена документально і проведена відповідно до вимог закону (рішення ВААС)

Колегія суддів ВААС сьогодні розглянула справу за позовом Департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради до Державної екологічної інспекції у Вінницькій області щодо визнання дій неправомірними, скасування акту та припису.

 

 Обставини справи:  

Департаментом комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради 28.07.2017 отримано дозвіл № ІУ 112172091645 на виконання будівельних робіт, зокрема будівництво комплексу по знешкодженню побутових відходів на території Людавської сільської ради Жмеринського району Вінницької області.

У березні 2018 року Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області проведено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства, за результатами якої складено акт № 115/ВН і відповідно на підставі акту складено припис щодо усунення порушень, виявлених під час перевірки. Правомірність прийняття зазначених документів і стала предметом спору.

 Рішення судів:  

Вінницький окружний адміністративний суд частково задовольнив позов, визнавши дії  Держекоінспекції у Вінницькій області протиправними та скасувавши припис від 14.03.2018 року. Колегія суддів ВААС підтримала позицію суду першої інстанції і залишила рішення без змін.

Приймаючи рішення, служителі Феміди звернули увагу на те, що підставою для проведення перевірки став лист Вінницької ОДА №1373/01.01-23/2.18 від 16.02.2018 року та ухвала слідчого судді Жмеринського міськрайонного суду від 15.03.2018 року щодо перевірки дотримання позивачем вимог природоохоронного законодавства. Проте у ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» у переліку підстав для перевірки листи обласних державних адміністрацій не передбачені, та й ухвала слідчого судді Жмеринського міськрайонного суду від 15.03.2018 року не могла стати підставою для перевірки, адже перевірка проводилась ще з 27.02.2018 по 14.03.2018 року включно.

Водночас акт перевірки та викладені у ньому факти і висновки не можна розглядати як рішення суб’єкта владних повноважень, що породжує для суб’єкта господарювання певні правові наслідки. Цей документ є виключно носієм доказової інформації  про виявлені під час перевірки порушення і не спричинює для позивача жодних правових наслідків. Таким чином, у судовому порядку було скасовано лише припис.

 

Із рішенням судів можна ознайомитись у Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером справи (№ 802/1158/18-а)


Теги: