Особливості подання апеляційної скарги.

Стрімке зростання інформаційних технологій вплинуло на усі сфери нашого життя. Звісно, цей процес не міг обійти стороною й судову систему нашої країни, тому законодавці намагаються йти в ногу з часом, для того щоб полегшити людське життя.

У перспективі планується запуск системи «Електронний Суд», яка повинна привести судову систему до технічного прогресу. Одним з таких кроків стало прийняття Закону України “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів”, який набрав чинності 15.12.2017.

Цей законодавчий акт кардинально змінив адміністративне судочинство, тому хотілося б акцентувати увагу на порядку подачі апеляційної скарги. Здавалося б, що складного?

Так, статтею 297 КАС України передбачено порядок подання апеляційної скарги. У частині 1 цієї статті зазначено, що апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Однак у підпункті 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII Перехідних положень КАС України, зазначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності новою редакцією КАС України. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає

Відтак, враховуючи, що на даний час Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система не функціонує, подання апеляційної скарги необхідно провадити за правилами, що діяли до 15.12.2017.

Тобто, в даному випадку, скаржнику необхідно керуватись положеннями частини 1 статті 186 КАС України (редакція до 15.12.2017), яка передбачала, що апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення.

Навіть незважаючи на те, що нова редакція КАС України діє вже тривалий час, далеко не всі знають, що необхідно користуватися положеннями, які втратили чинність.

Через порушення порядку подання апеляційної скарги даремно витрачаються дорогоцінний час та кошти апелянта, а також людські ресурси судової установи. Тому необхідність дотримуватися порядку подання апеляційної скарги є вкрай важливою.

Теги: