ОБСЄ спільно з ВАСУ провели круглий стіл у Львові

У Львові сьогодні завершився круглий стіл щодо реформування адміністративної юстиції в Україні. Ініціаторами заходу були Вищий адміністративний суд України та Координатор проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту «Підтримка розвитку адміністративної юстиції».

Нагадаємо, що заступник голови ВААС Жанна Мельник-Томенко також брала участь у заході спільно з кращими представниками адміністративної юстиції: заступником Голови Вищого адміністративного суду Михайлом Смоковичем, головою та заступником голови Львівського апеляційного адміністративного суду Сергієм Богаченком та Олегом Заверухою, суддями окружних та апеляційних судів Львівщини, Вінниччини та Житомирщини.

Програма круглого столу складалась з трьох сесій. Під час першої сесії «Обговорення законодавства про внесення змін до Конституції України щодо запровадження незалежної адміністративної юстиції» доповідач Микола Козюбра, завідувач кафедри загальнотеоретичних та державно-правових наук Національного університету «Києво-Могилянської академії», виступив з темою щодо місця адміністративних судів в системі судоустрою України, перспективи розвитку в контексті законопроекту про внесення змін до Основного Закону країни.

Під час другої сесії заступник голови ВАСУ Михайло Смокович спільно з заступником голови ЛААС Олегом Заверухою спробували донести до слухачів власне бачення перспектив та наслідків внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України і їхній вплив на підвищення ефективності здійснення правосуддя.

Третя сесія охопила ще одне актуальне для служителів Феміди питання – вимоги до судді адміністративного суду та його статусу у світлі проведення первинного кваліфікаційного оцінювання з метою прийняття рішень щодо можливості здійснення ним правосуддя.

Судова реформа – це та тематика, на яку можна спілкуватись вічно. Кожний крок, як судової так і законодавчої гілки влади, має бути виваженим для того, щоб наше покоління змогло побудувати в Україні судову систему європейського зразка, систему, якій, передусім, довірятиме громадськість.

Теги: