Можливості електронного суду

Упровадження системи «Електронний суд», яку ще називають електронним доступом до правосуддя, розпочиналось кілька років тому з тематичних обговорень позитивних напрацювань у колі судової спільноти, де й було визначено основні завдання проекту, зокрема,  забезпечення швидкого і зручного доступу громадян до інформації про рух судової справи, час і місце її розгляду, обміну процесуальними документами між судом та учасниками судового процесу із застосуванням електронного цифрового підпису.

Сьогодні  проект вже вдало реалізовується у Вінницькому апеляційному адміністративному суді, і  ми спробуємо  більш детально ознайомити громадськість  з  новими можливостями, подарованими системою «Електронний суд».

Отже, учасники судового процесу відтепер  мають   право   подавати до Вінницького апеляційного адміністративного суду процесуальні документи в електронній формі  через  особистий   кабінет  підсистеми “Електронний суд”.

Обов’язковою умовою для  входу в  програму та відправки документів до суду в електронному вигляді з кабінету є наявність  електронного цифрового підпису. Надіслати електронний документ до суду зможе кожен охочий, який має доступ до Інтернету та особистий електронно-цифровий підпис, адже тільки за умови наявності такого підпису електронний документ буде прийнятий та зареєстрований у суді.

Обліковий запис, тобто електронний кабінет, створюється у поштовій системі “mail.gov.ua” після заповнення відповідної реєстраційної форми. При цьому на користувачів відповідно покладається обов’язок вказувати достовірні відомості про себе або юридичну особу, яку вони представляють.

Пройшовши процедуру реєстрації у системі, ви з легкістю можете формувати (створювати, редагувати, долучати) процесуальні документи або інші документи, що стосуються розгляду судових справ, у електронній формі, засвідчуючи їх підписом учасника судового процесу. Отже, надсилати документи ви зможете не виходячи навіть зі свого дому чи офісу.

Про відправлення документів до суду ви автоматично отримаєте відповідне повідомлення, у якому буде зазначатися дата та час відправки електронного документа. Дата відправки і є датою подачі такого документа до суду.

Ще однією перевагою, яку надав проект учасникам судового процесу,  є можливість сплатити судовий збір у режимі онлайн засобами особистого кабінету під час формування відповідного документа для суду. У такому випадку інформація про сплачений судовий збір буде автоматично  додаватись  до  файлу  позовної заяви.

Підсумовуючи, ми можемо констатувати, що цей проект має безліч нововведень і переваг, а це – оперативність, прогнозованість та зручність взаємодії між учасниками судового процесу і судом.

Живіть у ногу з часом, розвивайтеся та реалізовуйтеся разом із Вінницьким апеляційним адміністративним судом!

 

Теги: