Координатором проекту ОБСЄ в Україні у рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України» заплановано проведення низки семінарів для суддів Вінницького апеляційного адміністративного округу

Координатором проекту Організації з безпеки і співробітництва у Європі в Україні  у рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України» спільно з Вищим адміністративним судом України та Вінницьким апеляційним адміністративним судом заплановано проведення низки семінарів для суддів Вінницького апеляційного адміністративного округу.
1   Так, перший дводенний семінар на тему: «Мистецтво написання судових рішень» проведено Координатором проекту ОБСЄ в Україні для суддів Хмельницького та Чернівецького окружних адміністративних судів 20-21 листопада 2012 року. Вказаний семінар відбувся у м. Кам’янець-Подільському Хмельницької області.
У  заході взяли участь Жанна Мельник-Томенко – заступник Голови Вінницького апеляційного адміністративного суду, Ігор Залімський – суддя, секретар першої судової палати Вінницького апеляційного адміністративного суду, судді Хмельницького та Чернівецького окружних адміністративних судів, Наталія Беца – спеціаліст проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Роман Куйбіда – к.ю.н., заступник голови правління Центру політико-правових реформ, доцент кафедри правосуддя Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член 2Науково-консультативної ради при Вищому адміністративному суді України, Оксана Сироїд – старший викладач Національного університету «Києво-Могилянська академія», директор Української правничої фундації.
Вказаний семінар проведено з метою вироблення навичок підготовки якісних судових рішень, а також навчання їх оцінювання за критеріями якості судового рішення. Захід відкрила заступник Голови Вінницького апеляційного адміністративного суду Жанна Мельник-Томенко. У вступному слові Жанна Миколаївна наголосила на тому, що судові рішення уособлюють цивілізоване та демократичне суспільство. За допомогою судових рішень розкривається зміст особистих свобод, встановлюється законність статків фізичних та юридичних осіб.
Жанна Мельник-Томенко підкреслила, що  для судового рішення важливим є поєднання однозначності приписів закону та доступності викладу правових норм, оскільки рішення суду оформляється не лише для досвідчених правознавців, а й для пересічних громадян.
3   Суддя, секретар першої судової палати Вінницького апеляційного адміністративного суду Ігор Залімський у своєму виступі наголосив на значенні судового рішення для юридичних і фізичних осіб.

При цьому Ігор Геннадійович зауважив про необхідність проведення даного семінару для суддів, оскільки він сприяє дотриманню принципів верховенства права, зміцненню захисту прав людини,  а також формуванню у суддів як авторів судових рішень нових навичок у написанні їх текстів.
4 У ході проведення навчального семінару тренери детально зупинились на таких питаннях, як: адресати судового рішення, підготовка до написання судового рішення, тлумачення норм, пошук та побудова аргументів, стиль та структура судового рішення. Також під час практичних занять судді мали можливість провести аналіз якості судових рішень відповідно до набутих знань та навичок.
По закінченню заходу представниками  проекту Організації з безпеки і співробітництва у Європі в Україні  учасникам вручено сертифікати про їх участь у семінарі на тему: «Написання судових рішень».

Теги: