Голова ВААС вітає учасників круглого столу на тему: «Судова практика: вплив на суддівську кар’єру»

Сьогодні, 16 травня, у місті Вінниці розпочався круглий стіл на тему: «Судова практика: вплив на суддівську кар’єру».

Захід проходить у приміщенні Будинку адміністративних судів. Захід відкрив голова Вінницького апеляційного адміністративного суду Віталій Кузьмишин.

 

 

“Показником будь-якого конструктивного розвитку є його сталість, запорукою ж стабільності – визначеність. Правова визначеність є одним із фундаментальних аспектів верховенства права. Стабільність правового регулювання залежить від прогнозованості правових наслідків, у нашому ж випадку – судового вердикту. Судове рішення, безумовно, повинно бути розумно передбачуваним, аби суспільство вірило у його справедливість та безсторонність. Сумніви ж у цьому громадськості, викликані нестабільністю, неоднозначністю судової практики окремо взятого судді впливають не лише на його імідж, а й закономірно можуть вплинути на кар’єру, що достеменно відомо присутнім тут представникам дисциплінарних органів. Факторів, що можуть безпосередньо чи опосередковано сприяти таким негативним наслідкам чимало: оминаючи власне сумлінність судді, це і його освітній та фаховий рівень, етика, що охоплює багато аспектів, і звичайно ж, призма висвітлення його діяльності в очах суспільства. Суддівська кар’єра, кваліфікаційне оцінювання суддів, професійна взаємодія. Що на них впливає, та якими можуть бути напрацювання уже зараз, – те, що потрібно обговорити в суддівському корпусі між судами різних інстанцій, – зазначив Віталій Кузьмишин. Далі очільник ВААС передав слово голові РСУ Валентині Сімоненко, яка бере участь у роботі круглого столу у режимі відеоконференції.

 

 

Нагадаємо, кращі правники країни, серед яких: заступник голови Вищого адміністративного суду України Михайло Смокович, суддя Верховного Суду України, Заслужений юрист України, доктор юридичних наук Ігор Самсін, секретар дисциплінарної палати, суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Михайло Макарчук, заступник голови Вищої ради юстиції, Заслужений юрист України Олексій Муравйов, голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, а також судді Окружного адміністративного суду м. Києва, Чернівецького та Вінницького окружних адміністративних судів та Вінницького міського суду зустрілись аби обговорити основні аспекти суддівської діяльності, вплив судової практики на формування професійної кар’єри судді та як наслідок позитивного іміджу судової гілки влади в цілому.

Слідкуйте за подробицями круглого столу на сторінках facebook ВААС та прес-служби ВААС, а також на офіційному веб-сайті суду

Теги: