Голова ВААС Віталій Кузьмишин вивчав досвід європейських країн

У ВАСУ завершився семінар «Застосування практики Європейського суду з прав людини та Суду ЄС в контексті розгляду адміністративних спорів. Доступ до правосуддя. Основоположні права», який відбувався 14-15 квітня.

Досліджувати актуальні питання отримав можливість і голова Вінницького апеляційного адміністративного суду Віталій Кузьмишин.

 

12963943_729906363815819_8399921230510868465_n

1

 

Провідні міжнародні та національні експерти обговорювали джерела походження фундаментальних прав у різних правових системах.

Другий день заходу поділений на частини. В межах першої частини учасники знаходили колізії між Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод та законодавством ЄС з певних процесуальних питань. Зокрема під час дискусії присутні розглядали доступ до правосуддя, де аналізували сферу дії статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та п.2 ст.47 Хартії основоположних прав Європейського Союзу.

Наступною темою для обговорення стали конфлікти між законодавством ЄС та Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод. Про конфлікти між рішеннями трибуналів ООН та тією ж Конвенцією провідні експерти поговорили наприкінці заходу.

 

4

 

«Вивчення практики Європейського суду з прав людини та застосування її при прийнятті рішень українськими суддями є важливим кроком вперед для розвитку національного судочинства. Спілкування з іноземними експертами безумовно сприяє ефективному дослідженню такої практики та правильному її застосуванню», – зазначив голова ВААС Віталій Кузьмишин.

Теги: