Фахова дискусія щодо виборчого законодавства триває

У ході 1-ої сесії учасники обговорювали практичні аспекти застосування національного законодавства про вибори.

Голова Касаційного адміністративного суду у своїй доповіді серед іншого зупинився на питаннях щодо представництва у суді у справах виборчої категорії… «Виборчі спори не можуть відноситись до категорії малозначних, з огляду на характер спірних правовідносин, тому представниками у таких справах можуть бути адвокати. А це, у свою чергу, тягне за собою виникнення додаткових питань , що потребують врегулювання», – зауважив Михайло Смокович.

Про територіальну, предметну та інстанційну підсудність виборчих справ говорила у своєму виступі суддя 6ААС Олена Губська. «Шостому апеляційному адміністративному суду підсудні справи щодо оскарження рішень та дій ЦВК та дій кандидатів на пост Президента України, а у Верховний Суд уповноважений розглядати питання встановлення ЦВК результатів виборів», зазначила суддя 6ААС. Також доповідач звернула увагу у своєму виступі на цікаву судову практику.

Завершилась перша сесія доповіддю голови 7 апеляційного адміністративного суду Віталія Кузьмишина, який зосередив свій виступ на процесуальних та організаційних повноваженнях апеляційних судів. ” У процесі розгляду спорів, пов’язаних з виборами, апеляційні суди, реалізовуючи процесуальні та організаційні повноваження, мають максимально оперативно забезпечити право особи на судовий захист без будь-яких перешкод чи ускладнень. Адже здатність особи безперешкодно отримати судовий захист є змістом поняття доступу до правосуддя і реалізацією основного завдання адміністративного судочинства, і в свою чергу формує рівень довіри до судової влади загалом”, – зауважив Очільник 7ААС Віталій Кузьмишин.

Трансляція семінару продовжується, долучайтесь за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=dKZFlj4XA1o

Теги: