Центр суддівських студій: “У Вінницькому апеляційному адміністративному суді діє підсистема «Електронний суд»”

Шановні користувачі судових послуг!

Раді повідомити вам про те, що у Вінницькому апеляційному адміністративному суді діє Підсистема «Електронний суд». Це дозволяє учасникам судового процесу подавати до Вінницького апеляційного адміністративного суду та отримувати від нього процесуальні документи в електронній формі  через  особистий   кабінет  підсистеми “Електронний суд”, сплачувати судовий збір в режимі онлайн, а також слідкувати за рухом відповідної справи, знати про час і місце судового розгляду тощо.

Що ж необхідно зробити, аби скористатись цією новелою та відчути її переваги ?

  1. Отримати електронний цифровий підпис у відповідних акредитованих центрах сертифікації ключів.
  2. Створити електронний кабінет у поштовій системі “mail.gov.ua” шляхом заповнення відповідної реєстраційної форми.
  3. Перейти за посиланням на сайті ВААС:

http://www.vaas.gov.ua/elektronnij-sud/ та натиснути «Електронний суд» під віконцем відеоінструкції або за посиланням на сайті «Судова влада» :
https://e-court.mail.gov.ua/

Варто звернути Вашу увагу, що пілотними судами, залученими до впровадження підсистеми «Електронний суд» в межах Вінницького апеляційного адміністративного округу, визначено Вінницький апеляційний  адміністративний суд та Вінницький окружний адміністративний суд.

Це свідчить про те, що технічні можливості використання «електронного суду» у взаємодії є у ВОАС та ВААС, а тому ця підсистема буде ефективно працювати у Вінницькому апеляційному адміністративному суді, як суді апеляційної інстанції, у випадку формування електронної справи у суді І інстанції.

З метою полегшення освоєння нової послуги її користувачами ВААС розробив відеоінструкцію про використання підсистеми «Електронний суд», з якою можна ознайомитись за посиланням:

http://www.vaas.gov.ua/news/videoinstrukciya-vid-vaas-pro-vikoristannya-programi-elektronnij-sud/

Джерело: “Центр суддівських студій”

Теги: