Проект “Робочий день судді”. Суддя ВААС Людмила Біла. 21.01.2016 р.

Добрий день, мої читачі!

За графіком сьогодні день, коли ми з колегією слухаємо справи, у яких я є головуючим суддею. Однак, як я вам вчора писала, у зв’язку з перебуванням одного із членів колегії у відпустці, призначені адміністративні справи зняті з розгляду, а натомість призначені на наступний тиждень.

Враховуючи ці обставини, сьогодні я займаюсь іншими обов’язками.

Четвер я розпочинаю з моніторингу законодавства, зокрема змін до нього. Останнім часом законодавець досить часто змінює норми, а тому необхідно постійно слідкувати за змінами, щоб правильно застосовувати у спірних ситуаціях під час вирішення їх в судовому порядку.

У той час, як я здійснювала огляд законодавства, у мої двері постукав працівник відділу прийому та надання інформаційних послуг Віталій Козяр, який приніс поштову кореспонденцію. Не відкладаючи на потім, я розпочала її вивчати. Сьогодні, серед інших листів, надійшли і заяви про усунення недоліків у деяких справах, які залишені без руху. Враховуючи норми адміністративного процесуального судочинства, я приймаю рішення про відкриття апеляційного провадження та даю доручення своєму помічнику Ілоні Галянт підготувати проекти відповідних ухвал.

Поки помічник працює за дорученням, я розпочинаю вивчати матеріали адміністративних справ, які надійшли вчора та розподілені мені в порядку автоматичного розподілу.

Однак годинник мені підказує, що час обідати.

Після обіду продовжую розпочату справу. Декілька апеляційних скарг у справах, які мені надійшли до розгляду, знову ж таки залишаю без руху. Останнім часом підставою для вчинення цієї процесуальної дії є несплата апелянтами судового збору. І таких справ досить багато, оскільки за останніх півроку кілька разів змінювалися ставки судового збору за подання апеляційної скарги: у вересні 2015 року – у зв’язку із внесенням змін до Закону України «Про судовий збір», а у січні 2016 року – у зв’язку зі зміною розміру мінімальної заробітної плати. Знову ж таки викликаю помічника і даю доручення їй підготувати проекти ухвал про залишення апеляційних скарг без руху, а сама опрацьовую підготовлені нею проекти ухвал про відкриття провадження та призначення справ до розгляду в судовому засіданні: перевіряю, підписую, направляю до реєстру та передаю секретарю для направлення їх учасникам процесу.

У такому ритмі і завершується мій робочий день. Час збиратись додому, оскільки на вечір заплановано ще багато особистих справ.

До завтра!

 

12573838_687135798092876_2775635822352326276_n

Теги: