Командна робота

31

Важливим важелем у роботі будь-якого колективу є ефективна комунікація. З метою підтримання цього напрямку роботи на належному рівні Вінницьким апеляційним адміністративним судом започатковано дистанційне навчання працівників апарату суду, що включає в себе  розміщений у внутрішній мережі суду теоретично-психологічний блок «Ефективне спілкування».

12 листопада 2012 року психолог Вікторія Войлісовська провела презентацію структури вказаного блоку для працівників апарату суду. Зокрема, цей блок містить наступні рубрики:
–    управління стресом;
–    аксіоми самореалізації;
–    практикум конструктивного спілкування.

Психолог детально розповіла про кожну зі згаданих рубрик та окреслила їх важливість для оптимізації роботи кожного працівника та  суду в цілому. Окрім того, психолог звернула увагу на те, що теоретично-психологічний блок буде постійно поповнюватись новими корисними матеріалами, та висловила свої сподівання на плідну співпрацю у майбутньому.
32
Культура оформлення будь-якого правового документа, а особливо рішення суду, передбачає логічність і послідовність викладу матеріалу, вмотивованість висновків та дотримання стилю, відповідного жанру документа. Окрім того, кожен мовний акт супроводжується певними паузами, які надають різних смислових відтінків висловлюванню, а також членують мовленнєвий потік на частини відповідно до змісту. Таким чином, розділові знаки у реченнях полегшують сприймання й правильне розуміння написаного.

У свою чергу, неправильно розставлені розділові знаки у судовому рішенні викликатимуть невизначеність у тлумаченні і можуть призвести до судової помилки, яка може мати непередбачувані наслідки. Саме тому 12 листопада 2012 року провідним спеціалістом відділу узагальнення судової практики та аналітично-статистичної роботи Інгою Гаврилюк проведено семінар на тему: «Пунктуаційні норми української мови».
33
Під час навчально-практичного семінару працівники апарату детально ознайомились із особливостями пунктуації у простому та складному реченні, правилами виділення вставних слів, мовних зворотів та отримали слушні поради щодо уникнення найтиповіших помилок. Водночас, за допомогою практичних завдань учасники заходу змогли закріпити отримані теоретичні знання та перевірити свою уважність і оперативну пам’ять.

Колектив є основою соціального життя і відносин, які виникають в процесі сумісної діяльності. Він виступає єднальною ланкою між особистістю та суспільством,  нормою, сферою, умовою та передумовою індивідуального розвитку і найважливішим фактором, який визначає формування соціальної орієнтованості особистості.

34
Головною ж цінністю будь-якого колективу  є  люди. Їхній професіоналізм, досвід, творча енергія створюють імідж цього колективу. Окрім того, ефективність діяльності будь якої установи прямо залежить від взаєморозуміння між співробітниками, їхнього вміння спільно вирішувати поставлені завдання, почуття причетності кожного із колективу до місії даної установи.

У Вінницькому апеляційному адміністративному суді переконані, що саме єдність думки й духу, тобто, створення команди, є тим рятівним еліксиром для формування згуртованого колективу. Адже лише єдиний, здоровий, цілісний організм, здатний функціонувати повноцінно та продуктивно. Це і стало головною метою семінару «Формування ефективної команди працівниками суду», що відбувся 13 листопада 2012 року в приміщенні ВААС.

35
Теоретичні аспекти семінару були донесені працівникам суду психологом і начальником відділу кадрової роботи та проходження державної служби.

Окрім того, у ході семінару-тренінгу присутнім було запропоновано визначити психологічні фактори, що сприяють або заважають формуванню ефективної команди з колективу, та взяти участь у сюжетно-рольовій грі  «імпровізований суд» над негативними явищами у колективі. Усі учасники гри із задоволенням увійшли у свої ролі, однак показали, що вміють поважати думку своїх колег навіть тоді, коли вона є протилежною їхній.

36

 

    На завершення психологом були процитовані слова Нормана С. Хідла: «Група стає командою тоді, коли кожен її член настільки впевнений у собі та своєму вкладові, що може помічати майстерність інших».

Повідомляє прес-служба ВААС

 

 

Теги: