Обмін досвідом щодо структури функціонування польської та української судових систем

Делегація суддів із міста Вінниці на чолі із Головою Вінницького апеляційного адміністративного суду Віталієм Кузьмишиним відвідали колег із окружного суду міста Кельце – міста побратима Вінниці у Польщі.

1

Конференція в Кельце за участю делегації Вінницького апеляційного адміністративного суду

Зустріч відкрив консул Генерального консульства України в Кракові Віталій Максименко, який відзначив важливість таких заходів у налагодженні співпраці між двома європейськими країнами, оскільки спільні зусилля завжди ефективніші.

2

Віталій Кузьмишин з консулом Генерального консульства України в Кракові Віталієм Максименком

3

Консул Генерального консульства України в Кракові Віталій Максименко

Під час проведення конференції на тему: «Обмін досвідом щодо структури функціонування польської та української судових систем» обидві сторони поділися досвідом та напрацюваннями.

Суддя Вінницького апеляційного адміністративного суду Тетяна Драчук ознайомила польських колег з повноваженнями, а також предметною та територіальною підсудністю Вінницького апеляційного адміністративного суду.

4 5

Із організацією роботи Вінницького апеляційного адміністративного суду та технічними новаціями, які націленні на покращення надання судових послуг відвідувачам суду розповів керівник апарату ВААС Олександр Кравчук. Польські колеги визнали досить високим технічне забезпечення Вінницького апеляційного адміністративного суду, а також порівняли підхід ВААС у наданні судових послуг із кращими судами Німеччини.

67

В свою чергу доповіді  польських колег із районного суду в Кельцах та  Адміністративного суду в Кельцах  допомогли зрозуміти українським гостям особливості судової системи у Польщі.

Протягом  усієї конференції панувала робоча атмосфера, доброзичливе спілкування та повне взаєморозуміння, навіть незважаючи на мовні відмінності.

8

Голова районного суду в Кельцах Войцех Мерта розповів членам делегації із міста Вінниці про суд, який очолює

У подальшому делегація Вінницького апеляційного адміністративного суду  відвідала адміністративний суд у місті Кельце

У подальшому делегація Вінницького апеляційного адміністративного суду відвідала адміністративний суд у місті Кельце

1011

Екскурсія адміністративним судом в м. Кельце

На відміну від української чотириступеневої  в Польщі діє двоступенева система адміністративних судів.  Адміністративні суди воєводств є першою інстанцією. Головний адміністративний суд Польщі розглядає в апеляційному порядку скарги на рішення цих судів. Характерною особливістю польської системи адміністративної юстиції є те, що перед зверненням до суду особа має пройти процедуру оскарження рішення саме до  того державного органу, яким воно приймалось.

12 13

Адміністративний суд в м. Кельце

Мер міста Кельце Войчех Любавський запросив відвідати мерію, так як вже не один рік міста Вінниця та Кельце співпрацюють, обмінюючись досвідом,  і тому був радий гостям із України.

14 15

Делегатів ВААС зустрічає мер міста Кельце Войчех Любавський

Приємно вразив Адміністративний суд  в Кракові, адже знаходячись в історичному центрі міста, дана будівля  поєднала в собі модернове та історичне. На долю польської Феміди також випадали випробування, вона також зустрічалась із непорозумінням зі сторони політики, але вистоявши за підтримки правової свідомості громадян, на сьогоднішній день продовжує захищати права та свободи людини, найвищої цінності демократичного суспільства.

16 17

18

19

Модернізоване приміщення адміністративного суду в Кракові

20 21

 

 

Отриманий суддями під час поїздки досвід має практичне значення при вирішенні питань, які виникають в роботі судових установ, зокрема, й щодо зміцнення незалежності судової влади.

У відповідь на іноземну гостинність голова ВААС Віталій Кузьмишин, перебуваючи на чолі делегації суддів, запросив польських колег взяти участь у першому міжнародному конгресі адміністративних судів, який незабаром відбудеться в Україні на базі Вінницького апеляційного адміністративного суду.

Теги: