Проект “Робочий день працівника апарату суду”. Помічник заступника голови суду Олеся Ковальчук. 09.03.2016 р.

Вітаю всіх читачів рубрики «Робочий день працівника апарату суду»!

Цього тижня можливість відкрити завісу до ще однієї посади з’явилась і у мене – помічника заступника голови Вінницького апеляційного адміністративного суду Олесі Ковальчук.

Наступні 4 робочі дні я розповідатиму вам про особливості своєї посади державного службовця. Я недаремно зазначила саме про посаду державного службовця, адже статус помічника судді наразі є досить дискусійним. Однак цей тиждень присвячений висвітленню моїх безпосередніх трудових обов’язків як помічника заступника голови суду.

Передусім хочу вам розповісти трішки про себе.

На посаду помічника заступника голови Вінницького апеляційного адміністративного суду мене призначено 30 вересня 2014.

Оскільки заступник голови суду – це адміністративна посада, то посада помічника заступника голови суду вимагає виконання функцій як помічника судді, так і інших завдань, пов’язаних з виконанням адміністративних повноважень заступником голови суду.

Робочий день помічника заступника голови суду розпочинається з отримання від судді доручень та завдань, пов’язаних з виконанням саме таких обов’язків.

Серед доручених мені завдань першочерговим для мене є попередня організація спільно з відділом по роботі зі зверненнями громадян та юридичних осіб особистого прийому громадян, який здійснюється заступником голови суду Гонтаруком Віктором Миколайовичем.

Хочеться зауважити, що обсяг завдань та обов’язків помічника заступника голови суду є досить великий, адже саме помічник заступника голови суду бере участь у прийомі громадян заступником голови суду та забезпечує належну організацію його проведення; саме за дорученням заступника голови суду здійснює підготовку та оформлення статистичних даних, узагальнення,- інформації про кількість та стан розгляду заступником голови суду судових справ тощо.

Як зазначалось вище, до кола посадових обов’язків помічника заступника голови суду входять,- також і завдання та обов’язки помічника судді.

До вказаних завдань передусім належать, підбір законодавства та матеріалів судової практики, які необхідні для розгляду конкретної адміністративної справи, які перебувають у провадженні судді; координація роботи секретаря судового засідання, у разі необхідності надання методичної та практичної допомоги; вивчення та узагальнення судової практики розгляду справ і застосування законодавства тощо.

Хотілося б зазначити, що Вінницький апеляційний адміністративний суд є передусім інноваційним судом нашої країни, а тому кожний робочий день для мене – це час, наданий мені на саморозвиток та вдосконалення своїх професійних знань і навичок. Адже робота в такому великому та неймовірному колективі надихає мене лише на нові цілі та завдання для професійного зростання.

Підтримуючи започатковану традицію моїх попередників, у цій рубриці хочу поділитись улюбленим моїм висловом Ф.М. Достоєвського «Життя задихається без мети».

Всім гарного вечора!

Чекаю вас завтра!

З повагою – помічник заступника голови суду Олеся Ковальчук.

 

12800319_708702162602906_483215235200041044_n

Теги: